אקווה ריזורט אילת - משרדי החברה ומרכז מבקרים

סוג הפרויקט: משרדי החברה + מרכז המבקרים
תכנון אדריכלי ועיצוב פנים  – סטודיו yo design – יונית לאונר
אדריכל הפרויקט: מור בללטי – אדריכלים ובוני ערים.
מיקום
:  אילת
צלם: שרון צרפתי

השראה

אוצרות הטבע של אילת

הסיפור מאחור

"אקווה ריזורט" של חברת "אברהם עמרם", יזמות ובנייה, תוכנן להפוך למרכז המבקרים המושקע והיפה ביותר בישראל בתחומו, עבור רובע המגורים היוקרתי ביותר בארץ. הווא תוכנן ע"י אדריכל מור בללטי.
 
שם, בנקודת העיבור שבין השמיים  התכולים של אילת, מפרץ אילת הכחול ורכסי ההרים הסגלגלים,  נוצר מפגש מרתק המחבר את אוצרות הטבע המקומיים, לתכנון אדריכלי ועיצוב, המהדהדים את עוצמת הנופים ומדברים את שפתם. 
אוצרות אלו מתורגמים לשפה יוקרתית הבאה לידי ביטוי בצבע, צורה וחומר, ומעניקים את התחושה של התנתקות מהטמפרטורות החמות בחוץ.

מיקום ייחודי זה, המשקיף אל נופים עוצרי נשימה, יצר את השיח המרתק שבו עוצמת הסביבה מתורגמת לשפה עיצובית שמשקפת איכות, נועזות, מקוריות, יוקרה ואקסקלוסיביות.

האי המרכזי אשר עוצב כהומאז' לשרשרת ההרים הפורצת מן המים, הנו דוגמא לתפיסה הכוללת.
השימוש במנעד הצבעים המדברים ב"שחור" ו"לבן", תוך התרחקות מצבעי המדבר, ודוקא על מנת להדגישם, מעצימה את המסר, כשברקע מהדהד זיכרון גווני המדבר והשמש הזהובה, נושקים לתכול המים והשמיים.

כל מי שעובר במקום ונכנס בפתחו, דרך דלת פיבוט שחורה ואלגנטית, עומד משתהה לנוכח איכות תכנון ועיצוב החלל, מושקע עד לפרט האחרון, ומעביר את המסר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים: פרוייקט יזמות של יחידות יוקרה, הגדול בהיקפו וייחודיותו בישראל.